IconIconIconIconIconIconIcon
Sayın Ziyaretçi; REKLAM ENGELLEYİCİ kullanıyorsanız, Lütfen reklam engelleyici eklentiyi bu sitede devre dışı bırakmanızı rica ediyorum. GOOGLE amcanın reklam firması olan ADSENSE reklamları yayınlanmaktadır. Ailenizi rahatsız edebilecek reklamlar, sitemizde yayınlanmamaktadır. REKLAM ENGELLEME eklentisi siz ziyaretçilerin bağışları ile ayakta durmaktadır. İnanmazsanız o eklentinin web sitesini ziyaret etmenizi rica ediyorum. Bu site maalesef reklam ile yayında durmaktadır. Web sitenin yayında kalabilmesi için; Bir Senelik Domain Uzatma Masrafı + Aylık Sunucu Masrafı + Aylık CPanel Masrafı + Web Site Optimizasyon Masrafı ücretlerini ödemek zorundayım. Buraya ücretleri yazmıyorum. Lütfen internette araştırınız. Web site bir günde şaka gibi 1 TL kazanmakta olup ay sonunda 30 TL kazanç ile bu site ayakta kalamaz. Sizden tekrar rica ediyorum. Lütfen bu sitede devre dışı bırakınız. Yada hiç girmeyiniz! Güncel bildiğiniz WEB site var ise lütfen o siteye gidiniz! Eklenti ile girersenizde hakkımı helal etmediğimi biliniz. Girmeniz durumunda ÖTEKİ TARAFTA hesaplaşırız.. Duyarlı olmanızı bekliyorum.. UyduFrekanslari.Org

Yorumlar

{comments category="1-38" cache="no" approve="yes" template="last_comm" from="0" limit="10" order="date" sort="desc"}

İlginizi Çekebilecek Makaleler

National Geographic Channel Frekansı

 - National Geographic Channel' ın yayınlarını, Türkiye'den Digitürk, D-Smart, Kablo

Cento X Cento Tv Frekansı

 - Cento X Cento Tv kanalı İtalya'dan yayın yapmaktadır. Pink O Tv kanalı ile kardeş

Kon Tv Frekansı

 - Kon TV kanalı 10 Haziran 1992 senesinde Konya'dan yayın yapmakta olan bir yerel televizyon

Halk Euro Frekansı

- Halk Euro kanalı ile Halk TV kanalı ortak yayın yapmaktadır. Halk Euro kanalı Haber ve

Akıllı Tv Frekansı

 - www.akilli.tv'ye takip eden kitlesi tarafından, şakalar, iş kazaları, talihsiz olayları,


(TKGS) Nedir? Türksat Kanal Güncelleme Sistemi Nedir?

[meta-title]{meta-title}[/meta-title]

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Logo Resim

 - Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uydu TV/Radyo yayınları için manuel kanal arama işleminin sona ermiş olduğu bir dönemin başladığı anlamına gelmektedir. Ülkemizde büyük oranda tercih edilmekte olan FTA (şifresiz) uydu alıcılarının genelinde bir standart haline gelmesi hedeflenmekte olan TKGS sayesinde, tüm uydu TV izleyicilerinin yayın parametrelerini takip etme zahmetinden kurtarıp, yeni başlamış olan tüm yayınlarıda anında uydu alıcı cihazlarında hazır bir şekilde bulabilecek ve yayın parametreleri değişiminden etkilenmeyecek olan bir sistemdir. 

 

 - Türksat A.Ş., uydularında yayınlanmakta TV ve Radyo kanallarının yeni yayına başlamış, yayını sona ermiş yada frekans değişikliği olmuş izleyicilerin kanal ayarlamasında yaşamakta olduğu mağduriyetleri gidermek amacı ile TKGS hizmetini hizmete sunmuş bulunmaktalar.

 

 - Uydudan yayın yapmakta olan kanalların parametreleri malumunuz zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Zaman içerisinde yeni kanallar yayın hayatlarına başlayabilmektedirler, bazı kanallar da durum ise yayın hayatlarına son verebilmektedir. Türkiye’deki uydu izleyicilerinin geneline bakmış olduğumuzda yaşanmakta olan değişimler, uydu alıcılarını güncelleyemedikleri gibi bu konu hakkında şikâyetçi oldukları görülebilmektedir. TKGS hizmeti yaşanan bu mağduriyetleri artık sona erdirecektir.

 

 - TKGS hizmeti’nin tüm uydu alıcılarında yaygınlaşabilmesi için Türksat A.Ş., uydu alıcısı üreticileri derneği olan TUYAD (Uydu Elektronik İletişim İş İnsanları Derneği) ile işbirliği yapmaktadır. Kurulmuş oldukları bu sistemde gerekli data bilgileri TÜRKSAT tarafından sağlanacak olup, her uydu cihaz üreten firmanın kendi datasını üretip yayınlama zorunluluğunuda ortadan kaldıracaktır. Bazı uydu alıcıları halihazırdaki sistemlerinde uydudan güncelleme hizmetini vermekle birlikte, TKGS bu hizmeti ülkemizde bulunmakta olan tüm uydu alıcıları için TKGS sistemini standart hale getirmeyi, yaygınlaştırmayı ve kesintisiz bir şekilde devamını hedeflemeye çaba göstermektedir. Bu sayede Türkiye’ de uydu alıcısı kullanmakta olan tüm kullanıcılar uydudaki herhangi frekans değişimden aynı anda haberdar olabileceklerdir.

 

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Logo Resim

 

 - TKGS, uydu alıcılarının ihtiyaç duyacabileceği tüm kanal bilgilerinin Türksat tarafından yayınlanması ve uydu alıcı cihazların bu tabloyu alıp içerisindeki bilgileri işleyerek kanal veritabanlarını güncellemesi prensibi ile çalışacaktır. TKGS hizmetinin çalışma yapısında son kullanıcıların tercihine göre üç ayrı kullanım modu bulunacaktır;

 

Tam Otomatik Kullanım: TKGS uyumlu bir uydu alıcının varsayılan profil ayarı olacaktır. Bu profilde kanal listesi tamamen TKGS’nin kontrolü altında olacaktır. Kullanıcıların kanal listesini değiştirebileceği işlemler yapmasına izin vermeyecektir.

 

 

Esnek Kullanım: Tam Otomatik kullanımdaki bazı sınırlandırmaların kaldırılmış halidir. Kullanıcı kanal sıralamasını kendisi düzenleyebilecektir. TKGS güncellemesi sırasında kullanıcının yapmış olduğu kanal sıralaması muhafaza edilecektir.

 

 

TKGS Kapalı: TKGS devre dışı kalacaktır. TKGS sisteminden otomatik güncellemeler yapmayacaktır. Uydu alıcısı, TKGS entegrasyonu yapmadığı hali ile nasıl çalışmaktaysa, aynen o şekilde çalışmaya devam edecektir. Fakat yine de kullanıcının menü seçeneklerinden TKGS Güncelle komutunu vererek güncelleme yapması mümkün olacaktır. TKGS kanal sıralamasında şu an HD ve SD liste olmak üzere iki ayrı ana liste şeklinde yayınlanmaktadır. Bu iki liste de tüm kanalları içermekle birlikte HD ana liste’de FTA HD yayınlara sıralamada öncelik verecektir.

 

 - Ayrıca TKGS’de çeşitli kategoriler (Müzik, Spor, Haber vb. ) oluşturulmuş olup, bunlar ön tanımlı favori grupları halinde hazır bir biçimde kullanıcıya sunulmakta ayrıca her zaman güncel tutulacaktır.

 

 - TKGS uyumlu bir uydu alıcısı, kullanıcının TKGS sistemini kapatması durumunda, güncelleme işleminin kesintiye uğraması gibi bir durum asla söz konusu olmayacaktır. Birçok farklı TV paket yayın içerisinden TKGS sistem verisi aktarılarak devamlılık sağlanabilecektir. Uydu alıcısı stand by mode’unda olsa bile belli bir aralıklarla kanal listesini güncellemeye devam edecektir. TKGS güncellemeleri, uydu alıcısı TKGS verisi olan bir kanal üzerinden 1-2 sn içerisinde geçerken, izlenmekte olan yayında herhangi bir kesinti olmadan, tamamen arka planda gerçekleşen bir sistemdir. Stand by (bekleme) modunda güncelleme gibi farklı güncelleme metodları da bulunacaktır. İzleyici kanal listesi güncellendiğinde değişiklik ile ilgili bir mesajı ekranında görecek ve yeni eklenip/çıkarılmış olan kanallardan haberdar edilecektir.

 

 - TKGS sistemi hizmete başlamıştır. Ülkemizde faaliyet göstermeke olan uydu alıcısı üreticileri tamamının uydu alıcılarının bu sistemi uyumlu hale getirmesi ayrıca TKGS sistemi ile uyumlu ürünleri piyasaya sürmeleri zaman alabilecektir. Çalışmalarını tamamlamış olan üreticilerin olduğu gibi çok sayıda firmanın çalışmaları da son sürat devam etmektedir. Yakın zamanda birçok farklı marka altında TKGS uyumlu uydu alıcılarının piyasaya çıkması beklenmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının üzerinde TKGS logosunu görebilirsiniz.
Değerli ziyaretcimiz, üye olmadan YORUM yazabilirsiniz.

Benzer Makaleler:

 1. 28 Ekim 2015 15:28
  Yorum Sayısı: #1
  Durumu:

  Atakan Güneş

  • Grubu: Ziyaretçi
  • Kayıt tarihi: --

  TKGS uyumlu cihazları satıcılar resmen fahiş rakamlarla satıyorlar. Satıcılar herhalde kısayoldan köşeyi dönmeye çalışıyorlar!

  • Beğendim
  • 4
 2. 18 Ekim 2016 01:07
  Yorum Sayısı: #2
  Durumu:

  Erol

  • Grubu: Ziyaretçi
  • Kayıt tarihi: --

  Selamlar

  Turksat 4B 50 derece de hangi tv kanalları var? Avrupa'dan hollanda'dan seyretmek mümkün mü? Bana bilgi verirmisiniz?

  • Beğendim
  • 0
 3. 18 Ekim 2016 22:17
  Yorum Sayısı: #3
  Durumu: Çevrimdışı

  Administrator

  • Grubu: Yönetici
  • Kayıt tarihi: 12.07.2014

  Alıntı: Erol
  Selamlar
  Turksat 4B 50 derece de hangi tv kanalları var? Avrupa'dan hollanda'dan seyretmek mümkün mü? Bana bilgi verirmisiniz?

   

  Merhaba;

  Türksat 50°E uydusunda sadece Turksat Promo kanalı 11196 V 2220 5/6 frekansından yayın yapan 1 kanal bulunmaktadır. Türksat 4B uydusu kapsama alanı link'ine tıklayarak görebilirsiniz. Hollanda'dan Çok rahat izleyebilirsiniz!

   

   

  • Beğendim
  • 0
 4. 17 Mart 2018 21:18
  Yorum Sayısı: #4
  Durumu:

  cengizhan

  • Grubu: Ziyaretçi
  • Kayıt tarihi: --

  sayın yöneticimiz,bazı üyeler özel kanalların bilgisini istiyor,veriliyor veya yol gösteriliyor,yeterli teknik bilgisi olmayanlar buldukları bilgileri uyguladıklarında istedikleri sonuca ulaşamıyorlar, isteklerinin olabilmesi için kısaca sayfanın uygun yerine  çanak boyutu, açılarının da (enlem/boylamının) uygun olması gerektiğini bilmeleri şartlar uygunsa deneme yapmalarını yazmanız mümkünmü?,teşekkür ederim 

  • Beğendim
  • 0

Yorum ekle


UYARI !


* Suç teşkil edecek, yasadışı, küfür, hakaret, tehditkar, rahatsız edici, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerdeki içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

* İmla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

* Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


Adınız:*
E-Posta adresiniz:*
Yorum:
UyduFrekanslari.Org sitesinde illegal içeriklere yer verilmemektedir. Sitede görsel olarak kullanılmakta olan LOGO' ların telif hakları sahiplerine aittir. Sitede bilgilendirme amacı ile LOGO' lar kullanılmıştır. Site' de yer alan içerikler ile ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar site yönetimi ile iletişime geçerek ulaşabilirler. İlgili içerik kontrol edilecek ve gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.

UyduFrekanslari.Org


© Copyright 2012,2013,2014,2015,2016,2017
Telif Hakları Saklıdır.
Telif Hakları Konusunda Hak Sahiplerine!

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; sitemizin "İletişim" kısmından bize ulaşabilirler....