IconIconIconIconIconIconIcon
Sayın Ziyaretçi; REKLAM ENGELLEYİCİ kullanıyorsanız, Lütfen reklam engelleyici eklentiyi bu sitede devre dışı bırakmanızı rica ediyorum. GOOGLE amcanın reklam firması olan ADSENSE reklamları yayınlanmaktadır. Ailenizi rahatsız edebilecek reklamlar, sitemizde yayınlanmamaktadır. REKLAM ENGELLEME eklentisi siz ziyaretçilerin bağışları ile ayakta durmaktadır. İnanmazsanız o eklentinin web sitesini ziyaret etmenizi rica ediyorum. Bu site maalesef reklam ile yayında durmaktadır. Web sitenin yayında kalabilmesi için; Bir Senelik Domain Uzatma Masrafı + Aylık Sunucu Masrafı + Aylık CPanel Masrafı + Web Site Optimizasyon Masrafı ücretlerini ödemek zorundayım. Buraya ücretleri yazmıyorum. Lütfen internette araştırınız. Web site bir günde şaka gibi 1 TL kazanmakta olup ay sonunda 30 TL kazanç ile bu site ayakta kalamaz. Sizden tekrar rica ediyorum. Lütfen bu sitede devre dışı bırakınız. Yada hiç girmeyiniz! Güncel bildiğiniz WEB site var ise lütfen o siteye gidiniz! Eklenti ile girersenizde hakkımı helal etmediğimi biliniz. Girmeniz durumunda ÖTEKİ TARAFTA hesaplaşırız.. Duyarlı olmanızı bekliyorum.. UyduFrekanslari.Org

Yorumlar

• Fox Sports Frekansı
    Merhaba iyi seyirler. Yaşar bey birşeyler söyleyinde  bizlerde seyredelim bari! Olmaz mı?
    2017-04-23 20:24:54
  • Atv Avrupa Frekansı
    Merhaba arkadaşlar. Atv Avrupa da bir sorunmu var? Bütün kanalar çekiyor. Bir tek atv de bozuk göste
    2017-04-03 22:37:28
  • Fox Sports Frekansı
    Kanalın süper yayın akışı var. Umarım hep böyle devam edersiniz. İyi çalışmalar.
    2017-04-02 13:30:07
  • Halk TV Frekansı
    Her zaman farklı ve güvenilir.....      
    2017-03-28 10:46:01
  • Number One (NR1) Frekansı
    NR 1 tv görüntüsü yok ,sesi var. Bir aydır böyle uydu tv de sorun  düzelmedi. iyi günler.
    2017-03-27 15:55:25
  • Anadolu Yurdum Tv
    Sizin kadar dolandırıcı başka kanal yok hatta bekletip de hattan düşürmek nedir ya haram zıkkım olsu
    2017-03-20 19:20:13
  • Türksat 3A-4A 42.0°E
    Beyhan Arkadaşım parantez içinde yazılanları görmüyor musun... 
    2017-03-14 19:03:25
  • Astra 1KR-1L-1M-1N
    Astrayi izmirde ayarladim ama nedense tegiulalar gelmiyor kaclik canak gerekli
    2017-03-09 15:43:59
  • AzerSpace 1 - Africasat
    çok iyi beğendim
    2017-03-06 18:42:03
  • Hazar Tv - Xəzər Xəbər
    Türksat 4a.0e frekansından izleyebileceğimiz Azeri kanallar var ise frekanslarını yazmanızı ric
    2017-03-01 17:38:42
  • İlginizi Çekebilecek Makaleler

Ülke Tv Frekansı

- ÜLKE Tv kanalı Türksat 4A uydusunun batı kapsamasından Türkiye ile Avrupa'

ARTE (Deutschland) Frekansı

ARTE, Almanya ve Fransa işbirliği ile oluşturulmuş bir TV kanalıdır. ARTE, kendi alanında

Berat TV Frekansı

- Berat Tv, Türkiye genelinde ve geniş çapta yayın yapmakta olan bir dini kanallardan

Kanal Sim (K.K.T.C.) Frekansı

- Kanal Sim televizyon kanalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (K.K.T.C.) televizyon

Euro Star Frekansı

- Euro Star Tv kanalı 2006 senesinde kurulmuş ve faaliyete geçmiçtir. Avrupa'da

Kanal Tarama Nasıl Yapılır? (Kanal Güncelleme) Nasıl Yapılır?

Türksat Uydularda Kanal Güncelleme ve Kurulumu Nasıl Yapılır

Uydularda Kanal Güncelleme ve Kurulumu Nasıl Yapılır

- Uydu cihazlarınızdaki Tv ve Radyo kanallarının nasıl güncelleyebileceğiniz hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalışacağım. Uydu cihaz satıcıları kanal tarama (kanal güncelleme) işlemi için sizlerden ücret talep etmektedir. Siz artık kendiniz bu resimler sayesinde öğrenecek ve uydu cihazınızı güncelleyebileceksiniz.

- Kanal güncelleme işlemine başlamadan önce önce Şebeke Arama (Network Search) konumuzu ziyaret edip oradan güncel Şebeke Arama frekansları not alınız! İleride sizden uydu cihazınıza girmenizi isteyeceğim.

- Şunu söylemekte fayda görüyorum. Her uydu cihazın menüsü aynı olacak diye bir şart yoktur! Fakat uydu cihazların menüleri yazı şekli olarak benzerlik göstermektedir. Buradaki cihaz Amstard MD 16100 PLUS ve GRUNDIG DSR 6950 SD FTA modelinden sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

- Uydu cihazınızın kumandasındaki "MENÜ" tuşuna basınız. Böylece uydu cihazınızın Ana Menü 'süne ulaşacaksınız. Aşağıdaki ekran görüntüsü gibi;

Amstard MD 16100 PLUS

Resim 1

T&urksat Frekans Güncelleme Logo Resim

- Ana Menü 'den Kanal Yöneticisi' ne kumandan "OK" tuşuna basarak giriniz!

Resim 2

- Kanal Yöneticisi bölümüne girdikten sonra Kanalları Düzenle kısmı seçip kumandadan "OK" tuşuna basınız!

Resim 3

- Kanalları Düzenle kısmına girdikten sonra eski taranmış olan kanalları silmek için kumandanızıdan (Genelde en altında bulunur) Kırmızı (Tümünü Sil) tuşuna basınız.

Resim 4

- Aşağıda gördüğünüz gibi kırmızı tuşa bastığınızda tüm kanalları işaretlemiş olacaksınız. Size bilgilendirme mesajı olarak Silmek istiyormusunuz? diye soracaktır. Kumandadan EVET 'i seçip "OK" tuşuna basınız.

Resim 5

- Kanalları böylece silmiş oluyorsunuz. Şimdi kumandanızdan "EXIT" tuşuna basınız.

Resim 6

- Uydu cihazınızın kumandasındaki "MENÜ" tuşuna basın. Ana Menü 'ye ulaşın.

Resim 7

- Kumandadan Kurulum kısmını seçip Ok tuşuna basınız.

Resim 8

- Kumandadan Elle Arama kısmını seçip Ok tuşuna basınız.

Resim 9

- Kumandadan Transponder kısmınına seçtikten sonra Ok tuşuna basınız.

Resim 10

- Kumandadan Elle Arama kısmını seçip Ok tuşuna basıtığınızda TP (Transponder) Frekanslar listenecektir.

Resim 11

- Listelemiş olduğunuz o TP (TransPonder) ların hepsini siliniz. Aşağıdaki resime bakınız Kumandadaki Yeşil (TP'yi Sil) butonuna basıp Evet 'i seçerek bütün TP 2 adet kalacak şekilde siliniz.

Resim 12

- Transponder yazının yanında 4 rakamanı sağ sol yapmak suretiyle değiştirebilirsiniz.

- Şimdi sizi konu başında uyarmıştım. Şu linke gidin ve oradan güncel Şebeke Arama (Network Search) kodunu bir kenara not edin demiştim. Şimdi Frekans, Sembol ve Polarizasyonları buraya teker teker giriniz!

Resim 13

Resim 14

Aşağıda görüyorsunuz Türksat 4A yazıyor ama bende yazmıyor diyorsunuz değilmi? Sizde farklı yazıyor olması hiç önemli değil. Aşağıya üç frekans girdim size örnek olması amacıyla.

Resim 15

Resim 16

Resim 17

- Şimdi frekansları girdikten sonra "MENÜ" tuşuna basıp bir alt menüye geçiniz. Oradan Otomatik Arama kısmına giriniz.

Resim 18

- Otomatik Arama kısmından TURKSAT 'ı kumanda' dan "OK" tuşu ile seçiniz. Ve kumandanız dan bir yan menüye "RCL" tuşuna basarak geçiniz. Transponder Listesi kısmında sizin not alıp girmiş olduğunuz frekansları görüyorsanız her şey yolunda demektir. Kumandanızdan Mavi Tuşa basınız.

Resim 19

- NIT Aç seçerseniz Yeni Frekansları arar.

Resim 20

- NIT Kapa derseniz uydu cihazınızdaki bulunan eski frekansları tarayarak kanal bulmaya çalışır. (Yeni kanalları ve Frekansı değişen kanalları) bulamayacaktır.

Resim 21

- Şifresiz derseniz Ulusal kanalları kanal listesine ekleyecektir. Örnek Kanal D, Atv, Show Tv Vs.

Resim 22

- Şifreli derseniz sadece DSmart ve Digitürk vs. şifreli yayınları kanal listesine ekleyecektir.

Resim 23

- Tümü derseniz Ulusal Kanallar + DSmart + Digiturk + Vs. Uydudan gelmekte olan tüm TV ve Radyo yayınlarını Kanal listesine ekleyecektir. OK tuşuna basarak taramayı başlatınız.

Resim 24

- Tarama işlemi başladı!

Resim 25

- Toplam 444 tv kanalı ve 158 Radyo kanalı buldu. (Bu rakamlar artabilir)

Resim 26

- Veriler Saklanıyor!

Resim 27

- Uydu cihazı otomatik olarak menüden çıkış yapıp TV ekranına dönüyor!

Resim 28

- İsterseniz Menü -> Kurulum -> Elle Arama kısmına girip yeni gelen frekansları görebilirsiniz.

Resim 29

- Eğer ben videodan bu işlemleri yapmak istiyorum diyorsanız, Videomuzu izleyebilirsiniz!

Amstard MD 16100 PLUS Kanal Tarama

GRUNDIG DSR 6950 SD FTA  Kanal Tarama

Korax VIPCOM HD  Kanal Tarama (Türksat Kanal Güncelleme)

Korax VIPCOM HD  Kanal Tarama (Hotbird Kanal Güncelleme)

Korax VIPCOM HD Kanal Tarama (Astra Kanal Güncelleme)

Korax VIPCOM HD  Kanal Tarama (Türksat+Hotbird+Astra Kanal Güncelleme)

Next Minix HD Tango PLUS Kanal Tarama (Türksat 42.0°E)

Next Minix HD Tango Plus Kanal Tarama (Türksat 42.0°E - Hotbird 13.0°E)

Next Minix HD Tango PLUS Kanal Tarama (Türksat 42.0°E - Hotbird 13.0°E - Astra 19.2°E)

Değerli ziyaretcimiz, üye olmadan YORUM yazabilirsiniz.

Benzer Makaleler:

1. 18 Eylül 2016 12:48
      Yorum Sayısı: #1
      Durumu:

veli kara

• Grubu: Ziyaretçi
      Merhabalar;
      Sudan'ın el fasher bölgesinde yaşıyorum ve türk kanallarını izlemek istiyorum ne kadarlık bir çanak almam gerek ne yapmalıyım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bana mailden dönerseniz sevinirim.
      • Beğendim
      • 2
      1. 20 Eylül 2016 04:04
        Yorum Sayısı: #2
        Durumu: Çevrimdışı

Administrator

• Grubu: Yönetici

Merhaba;

Türksat 4A uydusunu izleyebilmeniz için 90 cm çanak anten yeterlidir. İşimi sağlama alayım derseniz, size 120 cm'lik çanak anten almanızı öneririm.

• Beğendim
        • 3
    2. 10 Ekim 2016 16:23
      Yorum Sayısı: #3
      Durumu:

Erol

• Grubu: Ziyaretçi
      Türksat 4B 50 derece hangi türk kanalları var? Çanak anteni çevirin yazıyor sitede ama hangi tv kanallar var bulamadım. Siz biliyorsanız Turksat 4B 50 derece tv kanalların listesini bana göndermenizi istiyorum.
      Rica ederim..
      • Beğendim
      • 0
    3. 12 Ekim 2016 00:27
      Yorum Sayısı: #4
      Durumu: Çevrimdışı

ByLucky

• Grubu: Yönetici

Alıntı: Erol
      Türksat 4B 50 derece hangi türk kanalları var? Çanak anteni çevirin yazıyor sitede ama hangi tv kanallar var bulamadım. Siz biliyorsanız Turksat 4B 50 derece tv kanalların listesini bana göndermenizi istiyorum.
      Rica ederim..

Merhaba;

- Şu anda o uyduda sadece 1 (Bir) kanal yayın yapmaktadır. Emin olun o uyduda kanallar yayın yapmaya başlayınca zaten kanallarda listede yer alacaktır.

- Türksat 4B 50 derece yayın yapan kanal Türksat promo 11196 V 2220 5/6

• Beğendim
      • 0

Yorum ekle

UYARI !

* Suç teşkil edecek, yasadışı, küfür, hakaret, tehditkar, rahatsız edici, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerdeki içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

* İmla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

* Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız:*
    E-Posta adresiniz:*
    Yorum:
    UyduFrekanslari.Org sitesinde illegal içeriklere yer verilmemektedir. Sitede görsel olarak kullanılmakta olan LOGO' ların telif hakları sahiplerine aittir. Sitede bilgilendirme amacı ile LOGO' lar kullanılmıştır. Site' de yer alan içerikler ile ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar site yönetimi ile iletişime geçerek ulaşabilirler. İlgili içerik kontrol edilecek ve gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.

UyduFrekanslari.Org

© Copyright 2012,2013,2014,2015,2016,2017
    Telif Hakları Saklıdır.
    Telif Hakları Konusunda Hak Sahiplerine!

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; sitemizin "İletişim" kısmından bize ulaşabilirler....