IconIconIconIconIconIconIcon
Sayın Ziyaretçi; REKLAM ENGELLEYİCİ kullanıyorsanız, Lütfen reklam engelleyici eklentiyi bu sitede devre dışı bırakmanızı rica ediyorum. GOOGLE amcanın reklam firması olan ADSENSE reklamları yayınlanmaktadır. Ailenizi rahatsız edebilecek reklamlar, sitemizde yayınlanmamaktadır. REKLAM ENGELLEME eklentisi siz ziyaretçilerin bağışları ile ayakta durmaktadır. İnanmazsanız o eklentinin web sitesini ziyaret etmenizi rica ediyorum. Bu site maalesef reklam ile yayında durmaktadır. Web sitenin yayında kalabilmesi için; Bir Senelik Domain Uzatma Masrafı + Aylık Sunucu Masrafı + Aylık CPanel Masrafı + Web Site Optimizasyon Masrafı ücretlerini ödemek zorundayım. Buraya ücretleri yazmıyorum. Lütfen internette araştırınız. Web site bir günde şaka gibi 1 TL kazanmakta olup ay sonunda 30 TL kazanç ile bu site ayakta kalamaz. Sizden tekrar rica ediyorum. Lütfen bu sitede devre dışı bırakınız. Yada hiç girmeyiniz! Güncel bildiğiniz WEB site var ise lütfen o siteye gidiniz! Eklenti ile girersenizde hakkımı helal etmediğimi biliniz. Girmeniz durumunda ÖTEKİ TARAFTA hesaplaşırız.. Duyarlı olmanızı bekliyorum.. UyduFrekanslari.Org

Yorumlar

{comments category="1-38" cache="no" approve="yes" template="last_comm" from="0" limit="10" order="date" sort="desc"}

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Es Tv Frekansı

- Es Tv kanalı Eskişehir ilimizde yayın yapmakta olup, birinci sırada izlenirliği olan yerel

Türksat 3A, 4A 42.0°E ve 4B 50.0°E Tüm Uyduların Frekans Listeleri

  - En güncel Türksat uydu frekanslarını paylaşmaktayız. Anlık olmasa bile

Eutelsat HotBird 13B-13C-13D 13.0°E Şebeke Arama (Network Search)

Eutelsat HotBird 13B-13C-13D 13.0°E Şebeke Arama (Network Search) Otomatik Kanal

Türksat 4A 50.0°E ilk Geçici Yörüngesine Yerleşti!

- 14 Şubat 2014 tarihinde Kazakiskan'ın uzay üssü olan Baykonur’dan başarı ile

Türksat 4A Uydusundan İlk Sinyal Ulaştı!

  - Kazakistan’daki Uzay üssü olan Baykonur'dan fırlatılmış olan Türksat


İlk Milli Uydu Türksat 6A İçin İmzalar Atıldı

[meta-title]{meta-title}[/meta-title]

İlk Milli Uydu Türksat 6A İçin İmzalar Atıldı

 

 

“Türksat 6A Yerli Haberleşme Uydusu Projesi” için gerçekleşmiş olan imza töreninde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmasıyla 15 Aralık 2014 tarihinde TÜBİTAK Gebze Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

 

  - TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü önderliğinde, aralarında TAI ile ASELSAN’ın da bulunmalarıyla yerli sanayi kuruluşların desteği sayesdinde yapılacak olan “Türksat 6A Yerli Haberleşme Uydusu Projesi”, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak şahıslar tarafından imza atılmıştır.

 

  - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bütün bu projeler, bir sıçrayışın, bir özgüvenin alametleridir. Büyüyen, güçlenen, gelişen yeni Türkiye'nin gurur tablolarını hep birlikte müşahede ediyoruz” diye söyledi.

 

 - Türksat 6A uydunun imza töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de tek kalemde yapılmış olan büyük sanayi yatırımlarından biri olan TÜPRAŞ Dönüşüm Tesisinin açılışını yapmasından ötürü büyük gurur duyduklarını belirterek, “Bütün bu projeler, bir sıçrayışın, bir özgüvenin alametleridir. Büyüyen, güçlenen, gelişen yeni Türkiye’nin, gurur tablolarını hep birlikte müşahede ediyoruz” diye belirtmiştir.

 

  - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 senesinin Ocak ayında Japonya’da yapımı tamamlanmış olan Türksat 4A haberleşme uydusunu teslim aldıktan sonra uydunun 15 Şubat 2014 tarihinde Uzay Üssü olan Baykonur’dan başarı ile fırlatıldığını belirtmiştir. Yazılımının tamamı hatta donanımının ise %80’inin yerli olan ilk keşif uydusu olan Göktürk 2’nin ise 2012 yılında Çin’den uzaya gönderildiğini belirtmiş olan Recep Tayyip Erdoğan, tasarımı ile üretimi Türkiye’de gerçekleştirilmiş olan ilk gözlem uydumuz olan RASAT’ın ise 2011 yılında yörüngeye yerleştiğini hatırlatmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 6A haberleşme uydusunun diğer uydulardan çok daha farklı hatta ileri bir proje olduğununa dikkat çekmiştir.

 

 - Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 6A uydusunun ticari ve askeri amaçlı görevleri üstleneceğini hatta alt sistemlerinin yanı sıra yer istasyonlarının ayrıca yazılımların tamamıyla yerli kaynaklarla gerçekleştirileceğini belirtti, şunları söyledi:

 

Bu proje kapsamında geliştirilecek olan alt sistemler, daha sonra üretilecek milli haberleşme uydularının da altyapısını oluşturacak.

Dolayısıyla proje, sadece vereceği hizmetle değil, aynı zamanda stratejik mahiyetiyle de bizim için son derece önemli. Türkiye’nin ileride kendi yaptığı başka uyduları uzaya gönderebileceğine ben yürekten inanıyorum. Türkiye, bugün bu hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. İnşallah yakın zamanda hayali dâhi kurulamayanları da gerçekleştirmeyi mutlaka başaracaktır.

 

 - Prof. Dr. Ensar Gül: “Türksat 6A ile kendi haberleşme uydusunu yapabilen 10 ülke arasına giriyoruz.

 

“Türksat 6A Yerli Haberleşme Uydusu Projesi” imza töreninde dile getiren Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, Türksat 6A haberleşme uydusu hakkında bir sunum yapmıştır. Milli uydu olan Türksat 6A uydunun maliyeti 550 milyon TL olduğunu belirtip, bu meblağ'ın 150 milyon TL’sinin TÜBİTAK tarafından ve geri kalan meblağ'ın da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından karşılanacağını söylemiştir.

 

 - Uydunun satın alınması hâlinde ise daha düşük maliyet ile üretilebileceğini; fakat, yerli üretimde ise AR-GE söz konusu olduğundan ötürü uydu maliyetinin biraz yüksek olacağını belirtmiş olan Prof. Dr. Ensar Gül, “Sonuçta kendi uydu platformumuzu elde etmiş olacağız ve bundan sonraki uydu projelerinde de bunu kullanacağız, ekstra maliyeti de bunun için ödüyoruz” diye belirtti.

 

 - Prof. Dr. Ensar Gül, türkiye’de 1979 yılında yer istasyonunun kurulduğunu hatta uydu üzerinden haberleşmeye başlandığını dile getiren Prof. Dr. Ensar Gül, konuşmasına şöyle devam etmiştir:

 

1994 senesinde ilk uydumuz Türksat 1B’ye sahip olduk. Daha sonra Türksat 1C, Türksat 2A, Türksat 3A, Türksat 4A, Türksat 4B, Türksat 5A ve Türksat 6A uydularımız. Türksat 3A yapılırken Fransa’ya, Türksat 4A yapılırken Japonya’ya mühendislerimizi gönderdik. Mühendislerimiz bu işi öğrendiler ve şimdi de Türksat 6A projesinde görev alacaklar. TÜBİTAK Uzay tarafından BİLSAT uydusu, RASAT uydusu, Göktürk 2 uydusu geliştirildi. Aslında Türkiye şu ana kadar gözlem uydularını geliştirebiliyordu ama haberleşme uydumuz yoktu. Şimdi de haberleşme uydumuzu kendimiz geliştireceğiz.

 

 - Türksat 6A haberleşme uydunun uzaya gönderildiğinde, Türkiye’nin haberleşme uydusunu üretebilmekte olan 10 ülke arasına girebileceğini söyleyen Prof. Dr. Ensar Gül, sadece uydu yapmakla işin bitmediğini ayrıca, fırlatmanın da önemine dikkat çekmiştir. ROKETSAN’ın fırlatma sistemleri üzerine araştırmalar yaptığını söyleyen Prof. Dr. Ensar Gül, “Türksat 6A uydusu fırlatıldığında bu psikolojik sınırı aşmış olacağız. Bu çok önemli” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

 

 - Prof. Dr. Ensar Gül, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından “Türkiye Uzay Ajansı Kanun Tasarısı” nın hazırlandığını, söz konusu olan uzay ajansının Türkiye’nin uzay teknolojileri alanındaki projelerinede koordine edebileceğini ve yönetebileceğinide sözlerine eklemiştir.
Değerli ziyaretcimiz, üye olmadan YORUM yazabilirsiniz.

Benzer Makaleler:

Yorum ekle


UYARI !


* Suç teşkil edecek, yasadışı, küfür, hakaret, tehditkar, rahatsız edici, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerdeki içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

* İmla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

* Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


Adınız:*
E-Posta adresiniz:*
Yorum:
UyduFrekanslari.Org sitesinde illegal içeriklere yer verilmemektedir. Sitede görsel olarak kullanılmakta olan LOGO' ların telif hakları sahiplerine aittir. Sitede bilgilendirme amacı ile LOGO' lar kullanılmıştır. Site' de yer alan içerikler ile ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar site yönetimi ile iletişime geçerek ulaşabilirler. İlgili içerik kontrol edilecek ve gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.

UyduFrekanslari.Org


© Copyright 2012,2013,2014,2015,2016,2017
Telif Hakları Saklıdır.
Telif Hakları Konusunda Hak Sahiplerine!

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; sitemizin "İletişim" kısmından bize ulaşabilirler....