IconIconIconIconIconIconIcon
Sayın Ziyaretçi; REKLAM ENGELLEYİCİ kullanıyorsanız, Lütfen reklam engelleyici eklentiyi bu sitede devre dışı bırakmanızı rica ediyorum. GOOGLE amcanın reklam firması olan ADSENSE reklamları yayınlanmaktadır. Ailenizi rahatsız edebilecek reklamlar, sitemizde yayınlanmamaktadır. REKLAM ENGELLEME eklentisi siz ziyaretçilerin bağışları ile ayakta durmaktadır. İnanmazsanız o eklentinin web sitesini ziyaret etmenizi rica ediyorum. Bu site maalesef reklam ile yayında durmaktadır. Web sitenin yayında kalabilmesi için; Bir Senelik Domain Uzatma Masrafı + Aylık Sunucu Masrafı + Aylık CPanel Masrafı + Web Site Optimizasyon Masrafı ücretlerini ödemek zorundayım. Buraya ücretleri yazmıyorum. Lütfen internette araştırınız. Web site bir günde şaka gibi 1 TL kazanmakta olup ay sonunda 30 TL kazanç ile bu site ayakta kalamaz. Sizden tekrar rica ediyorum. Lütfen bu sitede devre dışı bırakınız. Yada hiç girmeyiniz! Güncel bildiğiniz WEB site var ise lütfen o siteye gidiniz! Eklenti ile girersenizde hakkımı helal etmediğimi biliniz. Girmeniz durumunda ÖTEKİ TARAFTA hesaplaşırız.. Duyarlı olmanızı bekliyorum.. UyduFrekanslari.Org

Yorumlar

{comments category="1-38" cache="no" approve="yes" template="last_comm" from="0" limit="10" order="date" sort="desc"}

İlginizi Çekebilecek Makaleler

Bereket Hayvancılık Frekansı

- Bereket Hayvancılık tv kanalı Türkiye' de ilk ve tek "Hayvan Yetiştiriciliği" Televizyon

Kanal 68 (Aksaray) Tv Frekansı

- Kanal 68 (Aksaray) Tv kanalı Yiğit Televizyon Radyo Yayıncılık A.Ş. 'ne aittir.  Kanal 68 tv

NHK World Tv Frekansı

- NHK World Tv kanalı, uluslararası yayın yapmakta olan bir japon haber kanalıdır. İngilizce dilde

Oberpfalz TV - OTV Frekansı

Oberpfalz TV kanalı, 1 Nisan 1996 yılında Almanya'nın Regensburg kentinde kurulmuştur. Bir TV

ProSieben Schweiz Frekansı

ProSieben (Pro 7) Schweiz Tv, ilk olarak 1 Ocak 1989 yılında yayın hayatına başladı. ProSieben


Türksat Uydularda Kanal Güncelleme ve Kurulumu Nasıl Yapılır

 

 

Uydularda Kanal Güncelleme ve Kurulumu Nasıl Yapılır

- Uydu cihazlarınızdaki Tv ve Radyo kanallarının nasıl güncelleyebileceğiniz hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalışacağım. Uydu cihaz satıcıları kanal tarama (kanal güncelleme) işlemi için sizlerden ücret talep etmektedir. Siz artık kendiniz bu resimler sayesinde öğrenecek ve uydu cihazınızı güncelleyebileceksiniz.

- Kanal güncelleme işlemine başlamadan önce önce Şebeke Arama (Network Search) konumuzu ziyaret edip oradan güncel Şebeke Arama frekansları not alınız! İleride sizden uydu cihazınıza girmenizi isteyeceğim.

- Şunu söylemekte fayda görüyorum. Her uydu cihazın menüsü aynı olacak diye bir şart yoktur! Fakat uydu cihazların menüleri yazı şekli olarak benzerlik göstermektedir. Buradaki cihaz Amstard MD 16100 PLUS ve GRUNDIG DSR 6950 SD FTA ayrıca KORAX VIPCOM HD modelinden sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

- Bu Konu hakkında detaylı bilgi için lütfen DEVAM Butonuna Basınız...

Flat Anten Logo Resim

Flat Anten Nedir?

- Flat antenler offset ve parabol abilerinden hem çap olarak hem de sinyal toplama açısından daha verimlidir. Örneğin 44x44 cm ebatlarında olan Flat anten, 80 cm'lik offset çanak antenin toplamakta olduğu sinyali toplayabilmektedir.
Böylece binalarda görüntü kirliliğinden kurtuluyor, ayrıca yer tasarrufuda yapmış oluyorsunuz. Bu ürün ile sinyali yüksek olan uyduları izleyebilirsin. Örnek verecek olursak; Hispasat uydusunu izlemek istemeniz durumunuzda Flat anten ile uydudan yayın yapan radyo ve tv yayınlarının çoğunu uydu alıcınız bulamayacaktır. Flat antenler pahalı olduklarından ötürü tercih edilmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Parabol Çanak Anten Logo Resim

Parabol Çanak Anten Nedir?

- Parabol çanak antenler gökyüzüne daha geniş açı ile bakmakta daha yuvarlak ve merkez bombesi biraz daha fazla tipteki uydu çanak antenlerdir.
Offset antenlerde bu durum ise ufuk açısına daha fazla bakmaktadırlar ayrıca elips şeklinde daha ince bombelidir.
- Çanak antenlerin bu fiziksel yapılarından ötürü 150 cm'lik Parabol bir anteni kullanmanız yerine 120 cm'lik Offset bir çanak anten kullanılabilirsiniz.

- Parabol çanak antenler Merkez Odaklı olup mahzurlu tarafı sinyallarin bir bölümünün LNB ve LNB'yi çanağında ortasında sabitleme görevini üstlenen kolları ve kablo tarafından engellenmesidir. Parabol antenler de belirtmiş olduğum gölgeleme sebebiyle 80-90 cm çapında olan ufak çaplı parabol çanak antenlerde ancak %60-65 civarında bir randıman yakalanabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü ufak çaplı uydu çanak antenlerde genelde parabol anten tipi uygulanmamaktadır. Parabol çanak anten tiplerin imalatları ancak 150 cm ile 700 cm arası değişen çaplarda üretimleri yapılmaktadır. Parabol antenler genellikle hareketli antenlerde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Offset Çanak Anten Logo Resim

Offset Çanak Anten Nedir?

- Offset Çanak Antenler yani Offset Uydu Antenler yapılarından ötürü daha fazla uzaydan gelen sinyalleri toplayabilmekteler.
- Offset antenler ufuk açısına daha fazla bakmakta ve elips şeklinde olup daha ince bombeli yapıya sahiptirler. Offset çanak antenlerin bir avantajı ise kış aylarında çok daha az kar tutmaktadır. Offset Uydu Antenleri kullanmayı tercih etmeniz durumunda ise ufuk çizgisine doğru yapacağınız açıdan dolayı çatıya teması önlemek amacı ile çok daha uzun ve etli anten borusu kullanmanız gerekecektir.

 

- Bu durumda da Offset Uydu anteninizin çok daha fazla rüzgar basıncına maruz kalmasına sebep olacaktır.
Uydu antenlerin bu fiziksel yapılarından ötürü 150 cm'lik Parabol bir anten kullanmanız yerine 120 cm'lik Offset bir çanak anten kullanmanız aynı işlemi görecektir.

Multifocus Anten

- Multifocus anten modelleri, birden fazla uyduyu alabilecek şekilde dizayn edilmiştir çanak antenlerdir. Görünüş itibari ile Offset Antenlere benzemektedir. Fakat resime dikkatlice bakılırsa çanağın merkezinden sağa ve sola daha geniş olduğunu anlayacaksınız. Bu özellikte, bir den fazla uyduların yayınlarını alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Multifocus çanak antenin mantığına değinecek olursak, uydulardan yollanan sinyaller çanak antende toplanırlar, çanak antenin tam odak noktasında bulunan lnb ye yansıtılmaktadır. Multifocus çanak anteninizi 42 derece doğu yörüngesinde bulunan Türksat 4A uydusuna ayarladığınızı farzedelim. Multifocus anteniniz 42 derece doğu yörüngesine dönük iken, Türksat 4A uydusunun solunda ve sağında bulunan diğer uydulardan da sinyal alabilmektedir.

- Örnek olarak 50.0°E Türksat 4B, 49.0°E Yamal 202, 48.0°E Afghansat 1, 47.5°E Intelsat 10, 46.0°E AzerSpace 1/Africasat 1a, 45.0°E Intelsat 12, 42.0°E Türksat 4A, 40.0°E Express AM7, 39.0°E Hellas Sat 2, 38.0°E Paksat 1R, 36.0°E Express AMU1, 33.0°E Eutelsat 33C, 31.5°E Astra 5B, 31.0°E Hylas 2, 30.8°E Eutelsat 31A, 30.5°E Arabsat 5A.

UyduFrekanslari.Org sitesinde illegal içeriklere yer verilmemektedir. Sitede görsel olarak kullanılmakta olan LOGO' ların telif hakları sahiplerine aittir. Sitede bilgilendirme amacı ile LOGO' lar kullanılmıştır. Site' de yer alan içerikler ile ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar site yönetimi ile iletişime geçerek ulaşabilirler. İlgili içerik kontrol edilecek ve gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.

UyduFrekanslari.Org


© Copyright 2012,2013,2014,2015,2016,2017
Telif Hakları Saklıdır.
Telif Hakları Konusunda Hak Sahiplerine!

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; sitemizin "İletişim" kısmından bize ulaşabilirler....